Wexford and District Schoolboys League

Please support our advertisers

Click here to visit our main sponsor 
----- also -----

Click here to visit our new League kit sponsors 


U9 and U10 LeisureMax Presentation Night
A big thank you to our main sponsor LeisureMax for another season and the LeisureMax Presentation of Certificates to all the U9 and U10s will take place in LeisureMax on Wednesday 1st and Thursday 2nd (check below for your night). Please let Anthony or Simon know if you can or can't make it
Wexford Area Wednesday 1st 6:30 to 8 pm
All Blacks, Blackwater, Bridge Rovers, Curracloe Utd, Fastnet Rovers, Forth Celtic, Glynn Barntown, Kilmore Utd, North End Utd, Oylegate Utd, Rosslare Rangers, Rosslare Strand, Taghmon Utd, Wexford Albion, Wexford Bohemians, Wexford Celtic.
All other Areas Thursday 2nd April 6:30 to 8 pm
Adamstown, AFC Legia, Ballagh Utd, Bree Utd, Bunclody, Caim Utd, Camolin Celtic, Campile Utd, Cloughbawn, Corach Ramblers, Courtown Hibs, Cushinstown, Duncannon, Enniscorthy Town, Ferns Utd, Fethard Rangers, Gorey Celtic, Gorey Rangers, Killenagh Wanderers, Moyne Rangers, New Ross Celtic, New Ross Town, Newpark Utd, Rathnure Utd, Shamrock Rovers, Shelburne Utd, St.Cormacs, St.Josephs, St.Leonards, Tombrack Utd.

 
NOTICE
Any club due League Runners-up medals, contact Don Hearne to arrange collection 086-1079608

Congratulations to all League winners and if you need more medals
contact Cumas, New Ross. Tel: 051-448080 

Congratulations to Wexford who beat Athlone 3-0 in the Final of the Tracie Lawlor Memorial Cup Final
Pictures form all the games can be seen on the following link http://www.tracielawlortrust.com/events/gallery/


Don't forget to text in your result to PRO Ian Lawlor before 7pm on Saturday and evening results after the match than night to avoid a fine.



 

Click here to download A4 Player Reg Form

Click here to download PLAYER RELEASE-TRANSFER FORM

Click here to download NON-NATIONAL REGISTRATION FORM

Click here to download APPLICATION FORM SEASON 2015-16

Click her to download Gara Vetting Form

Click her to download Parent Guardian consent form

 

League Executive






Chairman:
P J Murphy
V. Chairman:
Don Hearne
Secretary:
Thomas Cowman
Treasurer:
Michael Carthy
Registrar:
Willie Cottrell
PRO:
Ian Lawlor








Child Protection
Officer:

Anne Marie O'Neil
Committee:
Richard Busher
Fix Secretary:
Anthony Redmond
Fix Secretary:
Simon Barnes
Committee
John Furlong
Committee
Martin Brazil

Chairman: P.J. Murphy, Ballysekin, Kilmore, Co. Wexford. (053) 9135286 (W), (086) 8930779.
V. Chairman:  Don Hearne, 
Galbally, Curracloe, Co. Wexford. 086-1079608.
Secretary: Thomas Cowman, Askinvillar, Kiltealy, Enniscorthy. 087-2826168
Hon. Treasurer: Michael Carthy, 40 King Street, Wexford. (053) 9124313, 085-7269652
Registrar: Willie Cottrell, 34 Abbey View, Campile, Co. Wexford. (051) 388523, 087-6300330.
PRO: Ian Lawlor, Mullinagower, Castlebridge, Co. Wexford. Mobile: 087-6091667 (up to 7pm Saturday)

FIXTURES SECRETARIES:

U9, U11, U13 & U15 Anthony Redmond, 15 Prospect Green, Mount Prospect, Wexford. Tel: 087-6091668
U10, U12, U14 & U16
 Simon Barnes, 87 Newborough, Gorey, Co. Wexford.  Tel: 087-6091669

Committee:

Anne Marie O’Neill, Clonhaston, Enniscorthy. (053) 9236904. 087-7987210

John Furlong, Curracloe, Co. Wexford. (085) 1741077.

Richard Busher, 29 Ard Uisce, Wexford (086) 3967481

Martin Brazill, Ballindinas, Barntown, Co. Wexford. (087) 9691433.