Wexford and District Schoolboys League

Weekend Results


P = Postponed/OFF A = Points awarded to that team
- = No decision/Result Blue = Played mid-week
Results in brackets Penalties
Sat 2nd December

under 13 div  1
Gorey Celtic
St. Josephs
New Ross Celtic
New Ross Town

under 13 div 1a
Wexford Albion
Bridge Rovers
Courtown Hibs
Fastnet Rovers

under 13 div 2
Wexford Celtic
Oylegate
Curracloe Utd
St. Cormacs

under 13 div 2A
Caim Utd
Cloughbawn
Ballymurn Celtic

under 13 div 3
Camolin Celtic  
Gorey Rangers B
Gorey Cletic B

under 13 div 3A
Cushinstown
Kilmore Utd
Forth Celtic B

under 13 div  4
Ballagh Utd
Campile Utd
Stoney Rovers

under 15 div 1
Gorey Rangers
North End Utd
St. Josephs

under 15 div 1 A
New Ross Celtic
New Ross Town
Wexford Celtic

under 15 div 2
Bree Utd
Adamstown
Corach Ramblers
Shamrock Rovers

under 15 div 2A
Newpark
Moyne Rangers
Kilmore Utd

under 15 div 3
Tombrack Utd
Cloughbawn
Gorey Celtic B
Glynn Barntown




Off
1



3
2
1



0
0
2



Off
6
1


1
4
3


2
0
2


5
Off



1
9
7


1
2
Off


0
3
1



1
1
1


1
3
5





Moyne Rangers
Gorey Rangers
Forth Celtic
Idle


Blackwater
North End Utd
Glynn Barntown
Idle


Shamrock Rovers
Rosslare Rangers
Bunclody
Idle


Adamstown
Shelburne Utd
Corach Ramblers


New Ross Town B
All Blacks
Ferns Utd


Bree Utd
Rathnure Utd
Tombrack Utd


St. Josephs B
New Ross Town C
Idle


Duncannon
Enniscorthy Town
Forth Celtic


Gorey Celtic
St. Leonards
St. Cormacs


Ballymurn Celtic
Rosslare Strand
Bridge Rovers
Idle


Wexford Celtic B
Ferns
Bunclody


Taghmon Utd
Gorey Rangers B
Fastnet Rovers
Idle




Off
4



3
3
1



6
3
5



Off
0
5


5
0
0


7
3
2



Off



2
0
2


2
3
Off


5
3
1



1
1
0


0
8
4


 
Sat 9th Dec

U12 Cup Rd 1
Bridge Rovers A
Oylegate Utd
Newpark Utd
St. Leonards
Gorey Celtic B
Rosslare Strand
Wexford Bohs
Taghmon Utd
Ferns Utd
Rathnure Utd
Wexford Celtic
Ballagh Utd
New Ross Town A
North End Utd
Bridge Rovers B
Glynn Barntown A
Gorey Celtic C

U12 Cup Rd 2
New Ross Town B
Gorey Celtic A
Forth Celtic A

U12 Div 3 2006
Fethard Rangers

U14 Cup Rd 1
Killenagh Wnds
Wexford Albion
St. Josephs A
Campile Utd
Corach Ramblers
Glynn Barntown A
Glynn barntown B
Curracloe Utd
Camolin Celtic
Oylegate
New Ross Town B
Wexford Celtic B
Ferns Utd
Shelburne Utd
Forth Celtic A
Gorey Rangers

U16 Cup Rd 1
Tombrack Utd
St. Cormacs
Rathnure Utd
Wexford Celtic
Kilmore Utd
Gorey Rangers
Adamstown
Wexford Albion
St. Leonards
North End Utd
Camolin Celtic
Corach Ramblers



0
1
7
wo
1
4
1
2
3
3
3
0
2
4
3
0
0


6
6
6


Off


1
11
2
Off
2(4)
0
0
0
Off
Off
1
Off
0
3
2
2


0
3
0
4
Off
Off
1
0
4
5
Off
1


Bunclody A
Caim Utd
Rosslare Rangers A
Rosslare Rangers B
Wexford Albion
Glynn Barntown B
Cloughbawn
Fastnet Rovers A
Tombrack Utd
Shamrock Rovers
Legia FC
Shelburne Utd
St Josephs
Blackwater
Fastnet Rovers B
Gorey Rangers A
Stoney Rovers


Courtown Hibs
Gorey Rangers B
Camolin Celtic


Campile Utd


Bunclody
Gorey Celtic B
New Ross Town A
Wexford Celtic A
Tombrack Utd
Shamrock Rvs
Gorey Celltic A
Forth Celtic B
Moyne Rangers
St. Josephs B
Fethard Rangers
Duncannon
All Blacks
Rosslare Rangers
St. Leonards
Bridge Rovers


Forth Celtic
Enniscorthy Utd
Campile Utd
New Ross Town
Bridge Rovers
Enniscorthy Town
Shamrock Rovers
New Ross Celtic
Duncannon  
Cloughbawn
Curracloe Utd
St. Josephs


3
0
3

2
1
9
5
2
0
0
1
1
1
0
2
7


0
0
0


Off


2
1
3
Off
2(2)
1
8
3
Off
Off
9
Off
7
1
1
1


4
4
8
3
Off
Off
2
8
6
0
Off
0

Saturday 18th November

U13 SFAI Cup
Thomastown Utd
Vila

U13 Div 1
New Ross Celtic
St. Josephs
Gorey Celtic
Forth Celtic

U13 Div 1A
Glynn Barntown
Courtown Hibs
Fastnet Rovers
Wexford Albion

U13 Div 2
Rosslare Rangers
Bunclody
Curracloe Utd
Shamrock Rovers

U13 Div 2A
Cloughbawn
Adamstown
Shelburne Utd

U13 Div 3
New Ross Town B
Ferns Utd
Gorey Cletic B

U13 Div 3A
Bree Utd
Forth Celtic B
Tombrack Utd

U13 Div 4
Campile Utd
New Ross Town C
St. Josephs B

U15 Div 1
Forth Celtic
St. Josephs
Duncannon

U15 Div 1A
Gorey Celtic
St. Cormacs
Wexford Celtic

U15 Div 2
Ballymurn Celtic
Rosslare Strand
Corach Ramblers
Bridge Rovers

U15 Div 2A
Wexford Celtic B
Bunclody
Kilmore Utd

U15 Div 3
Cloughbawn
Taghmon Utd
Fastnet Rovers
Gorey Rangers B
 


2
4


2
Off
Off



0
0
3



8
8
2



5
0
8


4
5
3


4
7
2


1
0



1
0



3
4
1


0
6
2



1
4
3


Off
5
1




Forth Celtic
Moyne Rgs


Gorey Rangers
Moyne Rangers
New Ross Town
Idle


North End Utd
Blackwater
Bridge Rovers
Idle


St. Cormacs
Wexford Celtic
Oylegate
Idle


Caim Utd
Corach Ramblers
Ballymurn Celtic


All Blacks
Camolin Celtic 
Gorey Rangers B


Rathnure Utd
Cushinstown
Kilmore Utd


Ballagh Utd
Stoney Rovers
Idle


Gorey Rangers
Enniscorthy Town
Idle


St. Leonards
New Ross Celtic
New Ross Town


Shamrock Rovers
Bree Utd
Adamstown
Idle


Moyne Rangers
Newpark
Ferns Utd


Tombrack Utd
Gorey Celtic B
Glynn Barntown
Idle



3
0


4
Off
Off



0
5
2



1
0
4



1
4
1


0
3
8


1
0
3


1
0



3
4



1
2
0


0
0
1



2
2
0


Off
2
5



 
Sat 25th November

U12 Div 1 2006
Bridge Rovers
Cloughbawn
New Ross Town

U12Div 1A 2006
Wexford Albion
Curracloe Utd
Gorey Celtic
Wexford Celtic

U12 Div 2 2006
Ferns Utd
Courtown Hibs
Newpark Utd

U12 Div 2A 2006
Camolin Celtic
Fastnet Rovers
Oylegate Utd
Rosslare Rangers

U12 Div 3 2006
Ballagh Utd
Wexford Bohs
Fethard Rangers

U12 Div 3A 2006
Caim Utd
Killenagh Wndrs
Gorey Celtic B
Shamrock Rovers

U12 Div 4 2006
Kilmore Utd
Taghmon Utd
Blackwater

U12 Div 4A 2006
Fastnet Rovers  B
Glynn Barntown B
Bridge Rovers B
Rosslare Rangers B

U14 Div 1
Wexford Albion
Wexford Celtic
All Blacks
Fethard Rangers

U14 Div 1A
St. Josephs
Bridge Rovers
Bunclody
New Ross Town

U14 Div 2
Duncannon
Shelburne Utd
Campile Utd
Rosslare Rangers

U14 Div 2A
Ferns Utd
Killenagh Wnds
Corach Ramblers
Gorey Celtic B

U14 Div 3
Wexford Celtic B
Camolin Celtic
Glynn barntown B

U16 Div 1
Forth Celtic
Gorey Rangers
North End Utd

U16 Div 2
Corach Ramblers
St. Cormacs
Campile Utd

U16 Div 3
Enniscorthy Town
Camolin Celtic
Glynn Barntown

U16 Div 4
Curracloe Utd
Shelburne Utd
Fastnet Rovers

U16 Div 5
Tombrack Utd
New Ross Town
Shamrock Rovers


0
1



1
5
Off



2
0
6


1
4
0



2
0
Off


2
2
3



Off
Off



0
4
4



5
2
4



1
4
0



1
1
Off



3
1
1



8
3
1


2
1
4


2
1



2
6
1


4
3



2
2



Forth Celtic
North End Utd
Idle


Glynn Barntown
St Josephs
New Ross Celtic
Idle


Bunclody 
St. Cormacs
Rosslare Strand


New Ross Town B
St. Leonards
Corach Ramblers
Idle


Campile Utd
Shelburne Utd
Tombrack Utd


Forth Celtic B
Rathnure Utd
Legia FC
Idle


Bunclody
Stoney Rovers
idle


Gorey Rangers B
Cushinstown
Gorey Celtic  C
Idle


Glynn Barntown
Gorey Celltic
Shamrock Rvs



St. Leonards
Forth Celtic
Moyne Rangers
Idle


Curracloe Utd
Gorey Rangers
Oylegate
Idle


New Ross Town B
Forth Celtic B
Tombrack Utd
idle


Gorey Celtic C
St. Josephs B
Shamrock Rovers B


Ballymurn Celtic
Bridge Rovers
St. Josephs


New Ross Celtic
St. Leonards
dle


Duncannon  
Adamstown
Cloughbawn


Kilmore Utd
Wexford Celtic
Idle


Enniscorthy Utd
Wexford Albion B
Idle


3
0



1
0
Off



6
5
1


3
3
0



1
1
Off


2
1
0



Off
Off



8
0
0



1
1
4



0
2
4



1
0
Off



2
0
2



0
2
2


1
3
1


8
2



1
2
1


1
0



1
0


Sat 4th November

SFAI Sketchers
cup U13 Rd 3
Moyne Rangers
Thomastown Utd
Forth Celtic

U13 Div 1
New Ross Celtic
Gorey Rangers
Gorey Celtic

U13 Div 1A
North End Utd
Blackwater
Glynn Barntown

U13 Div 2
St. Cormacs
Shamrock Rovers
Wexford Celtic
Rosslare Rangers

U13 Div 2A
Caim Utd
Shelburne Utd
Adamstown

U13 Div 3
Ferns Utd
All Blacks
Camolin Celtic  

U13 Div 3A
Forth Celtic B
Rathnure Utd
Cushinstown

U13 Div 4
Stoney Rovers
New Ross Town C
Ballagh Utd

SFAI Sketchers
cup U15 Rd 3
North End Utd

U15 Div 1
Gorey Rangers
Duncannon
St. Josephs

U15 Div 1A
St. Cormacs
St. Leonards
New Ross Celtic

U15 Div 2
Ballymurn Celtic
Corach Ramblers
Adamstown
Bree Utd

U15 Div 2A
Bunclody
Newpark
Moyne Rangers

U15 Div 3
Fastnet Rovers
Glynn Barntown
Gorey Celtic B
Taghmon Utd




1
4
2


3
4



Off
3
4


3
0
0



2
1
2


1
1
3


5
4
Off


Off
8




0(8)


0
1



1
0
2


5
1
0



5
3
0


3
2
4




Carrick
Wexford Albion
St Patricks Boys


St. Josephs
New Ross Town
Idle


Courtown Hibs
Fastnet Rovers
Bridge Rovers


Curracloe Utd
Bunclody
Oylegate
Idle


Ballymurn Celtic
Corach Ramblers
Cloughbawn


New Ross Town B
Gorey Cletic B
Gorey Rangers B


Bree Utd
Tombrack Utd
Kilmore Utd


Campile Utd
St. Josephs B
Idle



Tramore


Enniscorthy Town
Forth Celtic
Idle


Gorey Celtic
Wexford Celtic
New Ross Town


Bridge Rovers
Rosslare Strand
Shamrock Rovers
Idle


Wexford Celtic B
Ferns Utd
Kilmore Utd


Tombrack Utd
Gorey Rangers B
Cloughbawn
Idle




0
0
1


2
1



Off
1
1


3
4
5



5
2
3


9
6
1


0
2
Off


Off
4




0(7)


2
1



1
3
5


0
5
2



0
5
6


5
3
0

 
Saturday 11th November

U12 Div 1 2006
Forth Celtic
New Ross Town
Cloughbawn

U12Div 1A 2006
Wexford Albion
Wexford Celtic
New Ross Celtic
Curracloe Utd

U12 Div 2 2006
Bunclody 
St. Cormacs
Courtown Hibs

U12 Div 2A 2006
St. Leonards
Rosslare Rangers
Camolin Celtic
Fastnet Rovers

U12 Div 3 2006
Fethard Rangers
Wexford Bohs
Shelburne Utd

U12 Div 3A 2006
Shamrock Rovers
Gorey Celtic B
Legia FC
Rathnure Utd

U12 Div 4 2006
Stoney Rovers
Blackwater
Taghmon Utd

U12 Div 4A 2006
Glynn Barntown B
Gorey Rangers B
Fastnet Rovers  B
Bridge Rovers B

U14 div 1
Glynn Barntown
Gorey Celltic
All Blacks
Shamrock Rvs

U14 div 1 A
St. Josephs
New Ross Town
Moyne Rangers
St. Leonards

U14 div 2
Curracloe Utd
Gorey Rangers
Oylegate
Rosslare Rangers

U14 div 2 A
Gorey Celtic B
Corach Ramblers
Forth Celtic B
Tombrack Utd

U14 div 3
Gorey Celtic C
Camolin Celtic
Wexford Celtic B

U16 div 1
Gorey Rangers
Ballymurn Celtic
Bridge Rovers

U16 div 2
St. Leonards
St. Cormacs
New Ross Celtic

under 16 div 3
Cloughbawn
Duncannon  
Camolin Celtic

U16 div 4
Curracloe Utd
Wexford Celtic
Kilmore Utd

U16 div 5
Shamrock Rovers
Wexford Albion B
Tombrack Utd


4
2



2
1
0



4
3
0


0
Off
1



1
Off
2


4
4
0



2
4



2
8
1



0
2
3



4
4
0



3
4
4



3
5
2



Off
0
Off


0
Off
1


5
0



8
2
1


4
2
1


3
1



North End Utd
Gorey Rangers
Idle


Gorey Celtic
Glynn Barntown
St Josephs
Idle


Newpark Utd
Ferns Utd
Rosslare Strand


New Ross Town B
Corach Ramblers
Oylegate Utd
Idle


Campile Utd
Tombrack Utd
Ballagh Utd


Forth Celtic B
Killenagh Wndrs
Caim Utd
Idle


Kilmore Utd
Bunclody
idle


Rosslare Rangers B
Gorey Celtic  C
Cushinstown
Idle


Fethard Rangers
Wexford Albion
Wexford Celtic
Idle


Bunclody
Bridge Rovers
Forth Celtic
Idle


Duncannon
Shelburne Utd
Campile Utd
Idle


Killenagh Wnds
Ferns Utd
New Ross Town B
idle


St. Josephs B
Shamrock Rovers B
Glynn Barntown B


Forth Celtic
North End Utd
St. Josephs


Corach Ramblers
Campile Utd
idle


Adamstown
Glynn Barntown
Enniscorthy Town


Shelburne Utd
Fastnet Rovers
Rathnure Utd


New Ross Town
Enniscorthy Utd
Idle


0
0



1
3
5



0
1
2


3
Off
5



3
Off
1


2
0
4



7
1



0
0
5



2
2
2



0
3
3



2
1
1



1
3
1



Off
9
Off


1
Off
2


3
5



0
2
3


2
4
1


1
3


Sat 14th October

SFAI Skecters cup
U12 Rd 3

Forth Celtic
Cloughbawn

U12 Div 1 2006
Bridge Rovers
New Ross Town

U12Div 1A 2006
Gorey Celtic
Curracloe Utd
Glynn Barntown
Wexford Albion

U12 Div 2 2006
Courtown Hibs
St. Cormacs
Newpark Utd

U12 Div 2A 2006
Oylegate Utd
Corach Ramblers
Rosslare Rangers
St. Leonards

U12 Div 3 2006
Duncannon
Wexford Bohs
Fethard Rangers
Tombrack Utd

U12 Div 3A 2006
Rathnure Utd
Forth Celtic B
Caim Utd
Gorey Celtic B

U12 Div 4 2006
Kilmore Utd
Bunclody
Blackwater

U12 Div 4A 2006
Bridge Rovers B
Cushinstown
Glynn Barntown B
Gorey Rangers B

SFAI Skechers Cup
U14 Rd  3

Wexford Albion
Crettyard  Utd
Southend Utd

U14 Div 1
Fethard Rangers
Gorey Celltic
Glynn Barntown

U14 Div 1A
St. Leonards
Bridge Rovers
St. Josephs

U14 Div 2
Oylegate
Campile Utd
Rosslare Rangers
Curracloe Utd

U14 Div 2A
Tombrack Utd
Forth Celtic B
New Ross Town B
Ferns Utd

U14 Div 3
Wexford Celtic B
Shamrock Rovers B
St. Josephs B

SFAI Skechers Cup
U16 Rd 3

North End Utd

U16 Div 1
Ballymurn Celtic
Bridge Rovers
St. Josephs

U16 Div 2
Campile Utd
St. Cormacs
St. Leonards

U16 Div 3
Enniscorthy Town
Glynn Barntown
Cloughbawn

U16 Div 4
Rathnure Utd
Fastnet Rovers
Wexford Celtic

U16 Div 5
New Ross Town
Tombrack Utd
Wexford Albion B
 



1
11


0
3


7
7
4



0
1
Off


Off
2
2



Off
Off
0



2
6
1



0
2



3
3
6




1(3)




6
2



Off
6



3
1
2



0
8
6



9
6
1



3


0
5



3
1



4
0
8


7
3



5
3



Carrick
St Patricks Boys


Gorey Rangers
North End Utd


Wexford Celtic
New Ross Celtic
St Josephs
Idle


Bunclody 
Rosslare Strand
Ferns Utd


New Ross Town B
Fastnet Rovers
Camolin Celtic
Idle


Shelburne Utd
Campile Utd
Ballagh Utd
Idle


Shamrock Rovers
Legia FC
Killenagh Wndrs
Idle


Taghmon Utd
Stoney Rovers
Idle


Rosslare Rangers B
Gorey Celtic  C
Fastnet Rovers  B
idle



Evergreen
Wexford Celtic
Forth Celtic


All Blacks
Shamrock Rvs
Idle


New Ross Town
Bunclody
Idle


Gorey Rangers
Duncannon
Shelburne Utd
Idle


Gorey Celtic B
Corach Ramblers
Killenagh Wnds
Idle


Camolin Celtic
Glynn barntown B
Gorey Celtic C



Peake Ville


Forth Celtic
Gorey Rangers
Idle


New Ross Celtic
Corach Ramblers
Idle


Adamstown
Camolin Celtic
Duncannon  


Shelburne Utd
Kilmore Utd
Idle


Enniscorthy Utd
Shamrock Rovers
Idle



0
2


2
0


1
2
1



8
0
Off


Off
1
4



Off
Off
3



1
0
4



0
1



0
5
0




1(4)




2
0



Off
0



0
9
7



3
1
4



0
4
3



1


2
2



2
3



1
3
3


2
2



9
1

 
Sat 28th October

Skechers cup Rd 4
Forth Celtic
Cloughbawn

U12 Div 1 2006
North End Utd
New Ross Town

U12 Div 1A 2006
Curracloe Utd
Glynn Barntown
New Ross Celtic
St Josephs

U12 Div 2 2006
Bunclody 
Courtown Hibs
Rosslare Strand

U12 Div 2A 2006
New Ross Town  B
Oylegate Utd
Fastnet Rovers
Camolin Celtic

U12 Div 3 2006
Tombrack Utd
Shelburne Utd
Campile Utd

U12 Div 3A 2006
Gorey Celtic B
Legia FC
Rathnure Utd
Forth Celtic B

U12 Div 4 2006
Taghmon Utd
Kilmore Utd
Stoney Rovers

U12 Div 4A 2006
Rosslare Rangers B
Bridge Rovers B
Cushinstown
Fastnet Rovers  B

Skechers cup Rd 4
St. Michaels

U14 Div 1
Gorey Celltic
Fethard Rangers
Wexford Albion

U14 Div 1A
Moyne Rangers
Forth Celtic
St. Leonards
St. Josephs

U14 Div 2
Gorey Rangers
Shelburne Utd
Rosslare Rangers
Duncannon

U14 Div A
Corach Ramblers
Killenagh Wnds
Ferns Utd
New Ross Town B

U14 Div 3
Shamrock Rovers B
St. Josephs B
Glynn barntown B

U16 Div 1
St. Josephs
Bridge Rovers
North End Utd

U16 Div 2
New Ross Celtic
Campile Utd
Corach Ramblers

U16 Div 3
Enniscorthy Town
Camolin Celtic
Adamstown

U16 Div 4
Shelburne Utd
Rathnure Utd
Kilmore Utd

U16 Div 5
Wexford Albion B
Enniscorthy Utd
New Ross Town



4
0


1
2


3
3
5



6
1
0


0
0
1



3
3
2


3
3
0



0
6



1
3
0



1


1
3
2


3
3
2



2
1
3



1
6
1



Off
1
8


Off
Off



Off
3



0
3



0
0
2


1
2



Clonmel Town
Evergreen A 


Gorey Rangers
Bridge Rovers


Wexford Albion
Gorey Celtic
Wexford Celtic
Idle


St. Cormacs
Ferns Utd
Newpark Utd


Corach Ramblers
St. Leonards
Rosslare Rangers
Idle


Ballagh Utd
Fethard Rangers
Wexford Bohs


Shamrock Rovers
Killenagh Wndrs
Caim Utd
Idle


Blackwater
Bunclody
Idle


Gorey Celtic  C
Glynn Barntown B
Gorey Rangers B
idle


Wexford Celtic


Glynn Barntown
Shamrock Rvs
All Blacks


New Ross Town
Bunclody
Bridge Rovers
Idle


Curracloe Utd
Oylegate
Campile Utd
Idle


Gorey Celtic B
Tombrack Utd
Forth Celtic B
Idle


Gorey Celtic C
Wexford Celtic B
Camolin Celtic


Gorey Rangers
Ballymurn Celtic
Idle


St. Cormacs
St. Leonards
idle


Cloughbawn
Duncannon  
Idle


Fastnet Rovers
Curracloe Utd
Wexford Celtic


Tombrack Utd
Shamrock Rovers
Idle



1
4


2
0


1
1
1



0
6
5


1
2
0



4
0
3


3
3
0



5
2



2
2
4



4


0
1
2


0
2
4



4
0
0



8
1
3



Off
8
0


Off
Off



Off
0



2
4



4
3
1


3
2

Sat 30th September

U12 Skechers
SFAI Cup Rd 2

Carrick
North End Utd
Cloughbawn

U12 Div 1
Forth Celtic
Bridge Rovers

U12 Div 1A
Wexford Albion
Glynn Barntown
Curracloe Utd

U12 Div 2
Bunclody
Newpark Utd
Ferns Utd

U12 Div 2A
New Ross Town B
Camolin Celtic
Rosslare Rangers
Oylegate Utd

U12 Div 3
Shelburne Utd
Tombrack Utd
Campile Utd
Duncannon

U12 Div 3A
Shamrock Rovers
Caim Utd
Forth Celtic B
Legia FC

U12 Div 4
Taghmon Utd
Stoney Rovers
Kilmore Utd

U12 Div 4A
Rosslare Rangers B
Fastnet Rovers  B
Gorey Rangers B
Gorey Celtic  C

U14 Skechers
SFAI Rd  2

St Michaels
Ferrybank
East End Utd
Shamrock Rvs
Gorey Celltic
New Oak Boys
Bohemians

U14 Div 1
Glynn Barntown
Fethard Rangers

U14 div 1A
New Ross Town
Bunclody
St. Leonards

U14 Div 2
Curracloe Utd
Duncannon
Oylegate

U14 Div 2A
Forth Celtic B
Tombrack Utd
Killenagh Wnds
Corach Ramblers

U14 Div 3
Gorey Celtic C
Glynn barntown B
St. Josephs B

U16 Skechers
SFAI Rd  2

Piltown
Ferrrybank
Bohemians

U16 Div 1
St. Josephs
Ballymurn Celtic

U16 Div 2
Corach Ramblers
St. Leonards
St. Cormacs

U16 Div 3
Duncannon  
Cloughbawn
Glynn Barntown

U16 Div 4
Shelburne Utd
Wexford Celtic
Curracloe Utd

U16 Div 5
Shamrock Rovers
Tombrack Utd
Enniscorthy Utd 



1
0
3


4
2


1
2
7


Off
8
1


2
1
3



1
2
0



4
0
3



5
0



1
Off
3




2
2(4)
5
0
0
0
4


Off



4
2
1


Off
Off



Off
2
3



8
Off
1



3
5
2(3)


Off



2
2



1
7
Off


Off
1
5


6
1




Gorey Celtic
Clonmel Town
Bansha Celtic


Gorey Rangers
New Ross Town


St Josephs
New Ross Celtic
Wexford Celtic


Rosslare Strand
Courtown Hibs
St. Cormacs


Fastnet Rovers
Corach Ramblers
St. Leonards
idle


Wexford Bohs
Fethard Rangers
Ballagh Utd
Idle


Killenagh Wndrs
Gorey Celtic B
Rathnure Utd
Idle


Bunclody
Blackwater
Idle


Cushinstown
Bridge Rovers B
Glynn Barntown B
Idle



Moyne Rangers
All Blacks
Gorey Rangers
Wexford Celtic
Gortnahoe Youths
Wexford Albion
Curracloe


Shamrock Rovers
Idle


St. Josephs
Bridge Rovers
Forth Celtic


Rosslare Rangers
Shelburne Utd
Idle


Gorey Celtic B
New Ross Town B
Ferns Utd
Idle


Camolin Celtic
Wexford Celtic B
Shamrock Rovers B



Gorey Rangers
Forth Celtic
North End Utd


Bridge Rovers
Idle


Campile Utd
New Ross Celtic
Idle


Adamstown
Camolin Celtic
Enniscorthy Town


Kilmore Utd
Rathnure Utd
Fastnet Rovers


Wexford Albion B
New Ross Town
Idle



5
1
2


0
1


0
2
2


Off
0
2


0
5
0



2
2
1



2
0
7



2
6



1
Off
0




0
2(3)
0
1
1
4
0


Off



5
2
4


Off
Off



Off
0
1



2
Off
8



1
3
2(4)


Off



2
7



6
0
Off


Off
4
4


0
0

 
Sat 7th October 2017

SFAI Skechers
Cup Rd 2
Wexford Albion
Southend Utd
Evergreen A

U13 Div 1
Gorey Celtic
New Ross Town
Moyne Rangers

U13 Div 1A
North End Utd
Blackwater
Bridge Rovers

U13 Div 2
St. Cormacs
Shamrock Rovers
Rosslare Rangers

U13 Div 2A
Corach Ramblers
Cloughbawn
Adamstown

U13 Div 3
New Ross Town B
Gorey Rangers B
Camolin Celtic 

U13 Div 3A
Bree Utd
Kilmore Utd
Cushinstown

U13 Div 4
Stoney Rovers
Forth Celtic C
Campile Utd

SFAI Skechers
Cup Rd 2
Hanover Harps
Ferrybank

U15 Div 1
Enniscorthy Town

U15 Div 1A
Gorey Celtic
New Ross Celtic
New Ross Town

U15 Div 2
Rosslare Strand
Shamrock Rovers
Bree Utd
Adamstown

U15 Div 2A
Wexford Celtic B
Ferns Utd
Newpark

U15 Div 3
Cloughbawn
Gorey Rangers B
Tombrack Utd
Taghmon Utd





3
1
3


3
1
6


1
1
3


2
2
2


1
3
Off


6
4
Off


2
3
Off


3
Off
7



0
0


3


1
2
5


4
6
1



0
2
4


6
1
3





Clonmel town
Gorey Rangers
Wexford Celtic


New Ross Celtic
Forth Celtic
St. Josephs


Glynn Barntown
Courtown Hibs
Fastnet Rovers


Oylegate
Curracloe Utd
Bunclody


Caim Utd
Ballymurn Celtic
Shelburne Utd


Gorey Cletic B
Ferns Utd
All Blacks


Tombrack Utd
Forth Celtic B
Rathnure Utd


Ballagh Utd
New Ross Town C
St. Josephs B



Gorey Rangers
North End Utd


St Josephs


Wexford Celtic
St. Leonards
St. Cormacs


Ballymurn Celtic
Bridge Rovers
Corach Ramblers
Idle


Kilmore Utd
Bunclody
Moyne Rangers


Gorey Celtic B
Glynn Barntown
Fastnet Rovers
Idle




wo
0
0


2
6
0


2
0
6


6
0
5


0
1
Off


1
0
Off


6
1
Off


6
Off
1



2
2


4


0
3
2


2
0
1



2
5
1


1
0
3


Saturday 16th Sept

SFAI Skechers 
Cup U12 Rd  1
Southend    
Bohemians    
Parville    

SFAI Skechers 
Cup U12 Rd  2
Forth Celtic
Ballagh Utd
Borris St Kevins

U12 Div 1 2006
Bridge Rovers
Cloughbawn

U12Div 1A 2006
St Josephs
Wexford Celtic
New Ross Celtic

U12 Div 2 2006
Rosslare Strand
Newpark Utd
Bunclody 

U12 Div 2A 2006
Fastnet Rovers
Corach Ramblers
Oylegate Utd
New Ross Town  b

U12 Div 3 2006
Tombrack Utd
Campile Utd
Fethard Rangers

U12 Div 3A 2006
Caim Utd
Gorey Celtic B
Legia FC
Killenagh Wndrs

U12 Div 4 2006
Stoney Rovers
Bunclody
Kilmore Utd

U12 Div 4A 2006
Fastnet Rovers  B
Bridge Rovers B
Gorey Celtic  C
Cushinstown
 
SFAI Skechers Cup  U14 Rd  1
Gorey Rangers
Carrick Utd
Moyne Rangers
Wexford Celtic
Thomastown Utd

SFAI Skechers Cup  U14 Rd  2
Forth Celtic
St Patricks Boys

U14 Div 1
Fethard Rangers
New Ross Town

U14 Div 1A
Bridge Rovers
St. Leonards

U14 Div 2
Oylegate
Campile Utd
Duncannon

U14 Div 2A
Gorey Celit B
Ferns Utd
Killenagh Wnds
Forth Celtic B

U14 Div 3
Glynn barntown B
Shamrock Rovers B
St. Josephs B

SFAI Skechers Cup  U16 Rd  1
Cahir Park
North End Utd
Gorey Rangers

U16 Div 1
Ballymurn Celtic
St. Josephs

U16 Div 2
Campile Utd
St. Leonards

U16 Div 3
Enniscorthy Town
Adamstown

U16 Div 4
Wexford Celtic
Kilmore Utd
Rathnure Utd

U16 Div 5
Shamrock Rovers
Enniscorthy Utd
New Ross Town




7
3
1



3
1
1(5)


Off
3


2
0



3
1



1
3
4



Off
0
1


1
3
0



0
Off
2


0
1
2




1
0
0(6)
3
2



2
2


Off



1
2


3
1
0


5
3
4



5
5




2
3
7


2



Off
Off


4
4


2
2
4


Off
7
2






Courtown Hibs   
Glynn Barntown
Gorey Celtic      



Ferrybank
Villa
Gorey Rangers


North End Utd
New Ross Town


Wexford Albion
Curracloe Utd
idle


Ferns Utd
St. Cormacs
idle


Camolin Celtic
St. Leonards
Rosslare Rangers
idle


Duncannon
Shelburne Utd
Wexford Bohs


Shamrock Rovers
Forth Celtic B
Rathnure Utd
idle


Taghmon Utd
St. Leonards
Blackwater


Rosslare Rangers B
Gorey Rangers B
Glynn Barntown B
idle



Vale Wanderers
All Blacks
Glynn Barntown
Tramore
Wexford Albion



Peake Villa
Gorey Celltic


Shamrock Rovers
idle


St. Josephs
Bunclody


Curracloe Utd
Rosslare Rangers
Shelburne Utd


New Ross Town B
Tombrack Utd
Corach Ramblers
idle


Gorey Celtic C
Wexford Celtic B
Idle



Forth Celtic
Vale Wanderers
Clerihan


Bridge Rovers
idle


New Ross Celtic
Wexford Albion


Glynn Barntown
Camolin Celtic


Shelbourne Utd
Curracloe Utd
Fastnet Rovers


Rosslare Rangers
Tombrack Utd
Wexford Albion B




2
0
4



1
6
1(4)


Off
2


3
8



9
1



0
1
1



Off
1
0


2
3
3



3
Off
3


8
2
5




0
2
0(5)
2
8



1
6


Off



8
2


3
2
6


2
3
2



1
0




3
0
0


2



Off
Off


1
3


1
2
2


Off
1
4

Sat 23rd September

SFAI Skechers
cup U13 Rd1

Villa 
Freebooters

SFAI Skechers
cup U13 Rd 2

Moyne Rangers
St Annes

U13 Div 1
New Ross Town
Gorey Rangers
St. Josephs

U13 Div 1A
Blackwater
Glynn Barntown
Fastnet Rovers

U13 Div 2
Oylegate
Wexford Celtic
St. Cormacs

U13 Div 2A
Ballymurn Celtic
Shelburne Utd
Corach Ramblers

U13 Div 3
Gorey Rangers B
Ferns Utd
Gorey Cletic B

U13 Div 3A
Kilmore Utd
Tombrack Utd
Forth Celtic B

U13 Div 4
New Ross Town C
St. Josephs B
Campile Utd

SFAI Skechers
cup U15 Rd 1

Gorey Rangers
Peake Villa
Dungarven Utd

U15 Div 1
Forth Celtic
Enniscorthy Town

U15 Div 1A
Gorey Celtic
St. Cormacs
New Ross Town

U15 Div 2
Corach Ramblers
Bridge Rovers
Shamrock Rovers
Rosslare Strand

U15 Div 2A
Ferns Utd
Kilmore Utd
Bunclody

U15 Div 3
Tombrack Utd
Gorey Rangers B
Taghmon Utd
Fastnet Rovers



5
3



0(5)
0


5
3



3
0
3


1
1
0


2
5
3


2
4



3
5
2


0
1
8



Off
Off
2


0
Off


2
0



4
6
Off



Off
1
5


1
8
2



Curracloe Utd
Courtown Hibs



Cahir Park
Forth Celtic


New Ross Celtic
Gorey Celtic
Idle


Bridge Rovers
Wexford Albion
North End Utd


Bunclody
Rosslare Rangers
Shamrock Rovers


Caim Utd
Adamstown
Cloughbawn


New Ross Town B
All Blacks
Idle


Bree Utd
Cushinstown
Rathnure Utd


Ballagh Utd
Stoney Rovers
Forth Celtic C



St Patricks boys
Wexford Celtic
North End Utd


St. Josephs
Duncannon


New Ross Celtic
St. Leonards



Ballymurn Celtic
Adamstown
Bree Utd
Idle


Wexford Celtic B
Newpark
Moyne Rangers


Glynn Barntown
Gorey Celtic B
Cloughbawn
Idle



0
0



0(3)
6


0
0



4
5
4


1
5
7


2
1
4


6
6



1
0
4


8
1
2



Off
Off
6


4
Off


5
4



2
3
Off



Off
0
0


2
0
2

Sat 2nd & Midweek

U12 Div 1 2006
Bridge Rovers
Gorey Rangers
New Ross Town

U12Div 1A 2006
Wexford Albion
St Josephs
Curracloe Utd
New Ross Celtic

U12 Div 2 2006
Bunclody
Newpark Utd
St. Cormacs
Rosslare Strand

U12 Div 2A 2006
New Ross Town B
St. Leonards
Corach Ramblers
Rosslare Rangers

U12 Div 3 2006
Duncannon
Ballagh Utd
Campile Utd
Fethard Rangers

U12 Div 3A 2006
Forth Celtic B
Rathnure Utd
Legia FC
Shamrock Rovers

U12 Div 4 2006
Taghmon Utd
St. Leonards
Blackwater
Enniscorthy Town

U12 Div 4A 2006
Gorey Rangers B
Cushinstown
Gorey Celtic  C
Rosslare Rangers b

U14 Div 1
Glynn Barntown
All Blacks
Wexford Celtic
Wexford Albion

D14 Div 1A
St. Josephs
St. Leonards
Bunclody
Bridge Rovers

U14 Div 2
Curracloe Utd
Rosslare Rangers
Gorey Rangers

U14 Div 2A
Ferns Utd
New Ross Town B
Forth Celtic B
Killenagh Wnds

U14 Div 3
Gorey Celtic C
St. Josephs B
Shamrock Rovers B

U16 Div 1
Forth Celtic
Bridge Rovers
Ballymurn Celtic

U16 Div 2
New Ross Celtic
Campile Utd

U16 Div 3
Adamstown
Glynn Barntown
Enniscorthy Town

U16 Div 4
Shelbourne Utd
Fastnet Rovers
Rathnure Utd

U16 Div 5
New Ross Town
Enniscorthy Utd
Tombrack Utd
 


1
2
0


5
3
2



Off
Off
3



3
Off
1



Off
1
7



2
Off
Off



3
Off
2



Off
2
0



2
0
1



2
2
2



8
3



0
1
7



0
0
3


3
0
4


1
Off


2
3
Off


1
Off
Off


1
6



North End Utd
Cloughbawn
Forth Celtic


Wexford Celtic
Gorey Celtic
Glynn Barntown
idle


Ferns Utd
All Blacks
Courtown Hibs
idle


Camolin Celtic
Fastnet Rovers
Oylegate Utd
idle


Wexford Bohs
Shelburne Utd
Tombrack Utd
idle


Caim Utd
Killenagh Wndrs
Gorey Celtic B
idle


Stoney Rovers
Bunclody
Kilmore Utd
idle


Fastnet Rovers  B
Glynn Barntown B
Bridge Rovers B
idle


Shamrock Rovers
Gorey Celltic
Fethard Rangers
idle


Forth Celtic
Moyne Rangers
New Ross Town
idle


Campile Utd
Oylegate
idle


Gorey Celit B
Corach Ramblers
Tombrack Utd
idle


Wexford Celtic B
Glynn barntown B
Camolin Celtic


St. Josephs
North End Utd
Gorey Rangers


Corach Ramblers
Wexford Albion


Cloughbawn
Duncannon
Camolin Celtic


Curracloe Utd
Wexford Celtic
Kilmore Utd


Shamrock Rovers
Wexford Albion B
Idle



0
1
7


1
0
2



Off
Off
0



2
Off
1



Off
0
0



5
Off
Off



4
Off
1



Off
6
4



2
2
3



5
5
2



3
5



4
3
0



4
5
2


0
0
2


2
Off


8
4
Off


6
Off
Off


5
0


 
Sat 9th & Midweek

U13 Div  1
Gorey Celtic
New Ross Town
Moyne Rangers
Gorey Rangers

U13 Div 1A
Wexford Albion
Courtown Hibs
Glynn Barntown
North End Utd

U13 Div 2
Curracloe Utd
Oylegate
Wexford Celtic
Bunclody

U13 Div 2A
Caim Utd
Adamstown
Cloughbawn
Corach Ramblers

U13 Div  3
New Ross Town B
All Blacks
Ferns Utd

U13 Div 3A
Bree Utd
Rathnure Utd
Tombrack Utd

U13 Div 4
Ballagh Utd
St. Josephs B
Campile Utd

U15 Div 1
Gorey Rangers
Duncannon
Enniscorthy Town

U15 Div 1A
Gorey Celtic
St. Leonards
St. Cormacs

U15 Div 2
Ballymurn Celtic
Bree Utd
Shamrock Rovers
Corach Ramblers

U15 Div 2A
Wexford Celtic B
Ferns Utd
Bunclody

U15 Div 3
Tombrack Utd
Fastnet Rovers
Taghmon
Cloughbawn




2
Off
2



3
4
4



Off
4
Off



Off
7
Off



wo
Off
4


Off
1
1


Off
Off
Off


-
Off
3


Off
5
1


0
Off
2



Off
1
0


2
6
1




St. Josephs
New Ross Celtic
Forth Celtic
Idle


Fastnet Rovers
Bridge Rovers
Blackwater
Idle


Rosslare Rangers
Shamrock Rovers
St. Cormacs
Idle


Shelburne Utd
Ballymurn Celtic
Enniscorthy Town
Idle


Camolin Celtic
Gorey Rangers B
Gorey Cletic B


Cushinstown
Kilmore Utd
Forth Celtic B


New Ross Town C
Stoney Rovers
Forth Celtic C


North End Utd
St. Josephs
Forth Celtic


New Ross Celtic
New Ross Town
Wexford Celtic


Adamstown
Bridge Rovers
Rosslare Strand
Idle


Newpark
Moyne Rangers
Kilmore Utd


Gorey Celtic B
Gorey Rangers B

Glynn Barntown
Idle



0
Off
0



1
3
2



Off
1
Off



Off
2
Off




Off
8


Off
0
4


Off
Off
Off


-
Off
0


Off
5
3


2
Off
7



Off
1
2


5
9
7



A

pile
Ross 


1



W


2

 
A

moor

-

W

1